Kategori arşivi: 3.03.Dua-Sıdk

Dua-Sıdk

DUA:

Ya! Rabb-el Âlemin; halis niyet üzerinde sâdık olmamızı nasib et. Bizler henüz buluğa eren çocuklarız. Zira Senin hakikatinden henüz haberdar oluyoruz. Bu bilişimizi sağlam tut. Bize Seni en iyi bildirecek olan yine Sensin. Lûtfunla bize Seni bildir. Hem de kolay tarafından. Hem çocuk, hem aciz, hem istekliler olarak Sana yalvarıyoruz. Bu devirde, dünyanın galebe çaldığı böyle bir zamanda, bizi dünyadan soğutup, kendinle mutluluğu buldurman sebebiyle, ümitliyiz. Sen dilersen olur. Dilemeni, diliyoruz. Sen istersen olur. İstemeni istiyoruz. Sen murad edersen, yerine gelir. Murad etmeni murad ediyoruz. Biz biliyoruz ki, Sen kalplerimize nazar etmezsen, daralırız. Sen göstermezsen kör oluruz. Sen duyurmazsan sağır oluruz.

Niyetlerimiz Hak yol üzere olsun ki, amellerimiz bununla ölçülecek. Amellerimiz niyetlerimizle değer bulsun ki, Sana hoş gelsin. Halis amel, halis niyet ile mümkün. Bize halis olmanın zevkini yaşat Ya! Rabb-el Âlemin. Bize ölümün yakın olduğunu unutturma. Böylece o zor güne hazırlıklı olalım. O zor olan günde, yalancılardan, vefasızlardan, riyakârlardan olmayalım. İçimizde tenimizin altında saklanmış olan canavar ile geçimimizi boz da, bundan sonra bizden ümidini kesip, bir kenara çekilsin. Eğer ömrümüz varsa, bunu isteriz ki, Sana lâyık olacak bir kulluk yapabilelim.

İhlâslı ve sâdık olan kullarının hatırına, bize de sadakat makamlarından hiç olmazsa bir kısmını, bir kaçını nasib et. Biz yola çıktık. Niyetimiz de Sana varabilmek. Doğru ve samimi niyetimiz, ancak budur. Sen ise vaadinde sâdık olan’sın. Talep edene veririm diyorsun. Biz haddimizi aşsa da talepkârız, Efendim. Lûtfunla ve Kereminle talebimizi karşılamanı dua ve niyaz ediyoruz.  Hayırlıların en hayırlısı olan Efendimiz Muhammed Mustafa(s.a.v.) yüzü suyu hürmetine…